Új iroda kialakításánál, vagy egy meglévő teljes körű átalakításánál egy átfogó belsőépítészeti koncepciót készítünk. Optimális esetben itt is igaz, hogy a tervezést egy előzetes munkahelyi felmérés vagy diagnosztika előzi meg, melynek során felmérhetőek az új helyszín iránt támasztott követelmények és elvárások. Ez alapján, az ügyféllel együttműködve meghatározzuk a belsőépítészeti tervezés területeit és a koncepcióterv tartalmát, melyek a következők lehetnek:
Space Planning
Az előző pontban részletezett funkcionális és térszervezési tervezés. Ez a munkahelyi tér kialakításának és berendezésének alapja.
Színdinamikai tervezés
A falszínek, padlóburkolatok, árnyékolók és bútorkárpitok megválasztását és összehangolását jelenti. A különböző funkciójú irodaterek különböző színharmóniák felhasználásával készülhetnek. A színek fiziológiai és pszichológiai hatásokat váltanak ki, ezért a színdinamikai tervezésnél figyelembe kell venni az adott irodai funkciót és az ott dolgozó munkatársak preferenciáit is.
Egyedi és beépített bútorok tervezése
Beépített szekrények, konyhák, egyedi recepciós pultok tervezését jelenti. A cég egyedi igényeire egyedi megoldásokat és anyagokat keresünk, szem előtt tartva, hogy a bútorok illeszkedjenek a tervezett irodai tér, és a cég arculatához.
Javaslatok világítási és akusztikai megoldásokra
A megfelelő megvilágítás és a csöndes munkakörnyezet alapvető részei az munkahelyi ergonómiának. Javaslatokat adunk az általános és helyi megvilágítás megoldására, és a zaj- és visszhang okozta akusztikai problémák kezelésére.
A tervezett belső kialakítást alaprajzok, látványtervek, színterv, egyedi bútortervek segítségével mutatjuk be. Részletes javaslatot adunk a bútorozási, világítási és egyéb belsőépítészeti termékekre. A belsőépítészeti koncepcióterv tartalmazza mindazon adatokat és rajzokat, amelyekre cégének vagy az irodaháznak szüksége lehet, hogy megvalósítsa az új irodai kialakítást.